Първа титла за Китай, троен триумф в САЩ в Сочи 13.02 | 14:50
Американци обраха медалите в слоупстайла

Ли Жианру донесе първа олимпийска титла на Китай от Сочи 2014, след като по драматичен начин триумфира в бягането на 500 метра от турнира по шорттрек в Леден дворец "Айсберг".
Жианру имаше голяма доза късмет в успеха си, защото единствена от финалистките остана невредима при верижната катастрофа във втората обиколка, предизвикана от британката Елиз Кристи.
В последствие Кристи се пребори с дргуите паднали състезателки и завърши втора, но бе дисквалифицирана и пратена извън топ 10 поради факта, че е предизвикала масовото падане във финала.
В крайна сметка на второ място завърши Ариана Фонтана (Италия) с време 51.250 секунди – почти 6 по-бавно от това на победителката, а с бронзово отличие се окичи Парк Сеунг-хи с време 54.207 секунди.
Американци спечелиха медалите в дисциплината слоупстайл на ски-свободен стил на Олимпийските игри в Сочи. Джос Кристенсен, който беше най-добър и в квалификациите, спечели златото. Сънародникът му Гъс Кенуърти остана с второто място, а третото е за Никълъс Гьопер.
Водещи
-
По пет почивни дни за Коледа и Нова година
Ако пуснете отпуска за двата работни между празниците, общо стават 12
11.10 | 18:00
-
Дончева: Пеевски може да се стреми към върха, но над 4000 метра има специален кастинг
Предсрочен вот не е изключен, смята тя
11.10 | 17:20
-
Венета Райкова каза защо и докога не е на екран
11.10 | 17:00
Най-четени
-
НОИ с важен апел и предупреждение във връзка с еврото
Вижте как да се предпазите от измами
11.10 | 12:40
-
Фандъкова: Има много сериозна криза с боклука
Всички трябва да помогнат тя да се реши, заяви бившият градоначалник на София
11.10 | 13:20
-
Премиерът обеща на военните 10% увеличение на заплатите
Росен Желязков е в Шумен за празничното полагане на клетва на курсатите
11.10 | 15:30