Рафаел Надал няма да участва на Олимпиадата в Лондон 19.07 | 20:06
Носителят на 11 титли от Големия шлем има сериозни проблеми с коляното

Златният медалист на сингъл от Пекин 2008, както и една от най-големите звезди на тениса и спорта изобщо - Рафаел Надал, няма да може да защитава титлата си от преди 4 години, заяви днес самият той.
№3 в световния тенис щеше да бъде знаменосец на своята страна на откриването на Летните олимпийски игри в Лондон, но за негово съжаление, както и цялата испанска нация, той няма да може да вземе участие в надпреварата по тенис, която ще се проведе на кортовете на "Уимбълдън".
Надал не е участвал в тенис двубой от началото на най-престижния турнир преди няколко седмици, когато точно на кортовете на All England Club във втория кръг на Олимпиадата отпадна изненадващо от №100 в света Лукаш Расол.
Преди няколко дни испанският феномен обяви, че се готви усилено за Олимпиадата, като изрази увереност, че ще е готов на 100% за турнира. Това обаче явно няма да стане.
"Не се чувствам в състояние да се боря на турнира. Това е един от най-тъжните моменти в кариерата ми", изключително лаконичен беше Надал.
Носителят на 11 титли от Големия шлем има сериозни проблеми с коляното, като в последните две години проблемите му в тази област значително се увеличиха, като дори тръгнаха слухове, че скоро ще се откаже от професионалния тенис.
Това за сега няма да стане, тъй като Надал все още се чувства добре физически, но сега коляното ще му попречи да участва в Лондон, където всички очакваха той отново да се бори за златото в тенис турнира.
"Изчаквах до последния момент на моята подготовка, но просто не мога", допълни той. "Да нося флага на моята страна на откриването щеше да е едно от най-големите признания за мен, един от най-специалните моменти в живота ми. Надявам се да можете да разберете колко ми е трудно в момента и колко трудно взех това решение.
"Трябва да мисля за моите съотборници, не мога да съм егоист. Трябва да мисля за испанския спорт и мой съотборник, който е по-добре подготвен, ще вземе моето място и ще даде всичко от себе си", добави испанският феномен.
Водещи
-
Колко евро ще струва един хляб?
Пет дни преди отговора на Европейската комисия изпълняваме ли критериите за въвеждането на...
30.05 | 12:00
-
Враца организира безплатен транспорт за всенародното поклонение на връх Околчица
На 2 юни, местната администрация и „Тролейбусен транспорт“ организират безплатен превоз за...
30.05 | 11:15
-
Анелия Мурджова от Симитли помогна на самотен зрелостник в най-важната му вечер
Историята на Анелия и Олександър показва, че понякога най-важните уроци се учат не в училище,...
30.05 | 10:59
Най-четени
-
Николай Банев и съпругата му Евгения спечелиха дело срещу прокуратурата и ще получат обезщетение от 20 хиляди лева
Прокуратурата има право да обжалва решението на Софийския градски съд.
30.05 | 09:12
-
Какво може да направи Външно министерство, ако ви задържат зад граница
Това, което те могат да направят, е:
30.05 | 10:14