Реал Мадрид покоси Еспаньол и в реванша 29.01 | 00:18

Нова победа с 1:0 за "белия балет"

От Божидар Азманов

Реал Мадрид победи Еспаньол с 1:0 в реванша от четвъртфиналната фаза в турнира за Купата на Краля и се класира напред.

Единственото попадение в двубоя на "Сантяго Бернабеу" отбеляза Хесе Родригес още в 7-а минута, а асистенцията за гола бе дело на Шаби Алонсо.

Това бе достатъчно на играчите на Карло Анчелоти, които миналата седмица спечелиха на "Корнеа Ел Прат" със същия резултат. Каталунците пък не успяха да сътворят нищо сериозно пред вратата на Икер Касияс и се простиха с турнира.

Тази вечер Реал Мадрид постигна седма поредна победа във всички турнири, като в нито една от тях "белия балет" не е инкасирал гол.

В полуфиналите за Купата на Краля мадридчани ще се изправят срещу победителя от двойката Атлетико Мадрид - Атлетик Билбао.