Ривър Плейт излъга Бока Хуниорс за победа в Суперкласико 31.03 | 09:37

Рикелме изигра последното си голямо футболно дерби

Отборът на Ривър Плейт спечели най-голямото дерби на Южна Америка – Суперкласико.

Гостите от Ривър Плейт се наложиха с 2:1 над Бока Хунирос и по този начин се поздравиха с успех за първи път от 10 години на митичния стадион "Ла Бонбонера".

С тази победа футболистите на Ривър Плейт успяха да се изкачат на 4-то място в класирането и имат 17 точки след 10 кръга. Отборът на Бока Хуниорс има 5 точки по-малко и заема 12-то място.

Първото полувреме двата отбора направиха някои сериозни пропуски, но битката се водеше предимно в средата на терена. В 58-та минута Мануел Ланцини изведе гостите на пред.

Само десет минути по-късно легендата на Бок Хуан Роман Рикелме изравни с ювелирно изпълнение на пряк свободен удар. Това е последно Суперкласико за аржентинеца Рикелме, който напуска футбола в края на сезона.

Радостта на Рикелме обаче не продължи много дълго защото левият бек Рамиро Фунес Мори се разписа за Ривър Плейт след центриране на Ланцини преди края на мача.

Вижте видео и снимки от мача в Sporta.bg.