Рома отново победи в Серия А 08.12 | 18:10

Торино изненада Лацио

От Краси Киров

Рома отново победи в Серия А след като се справи с 2:1 над отбора на Фирорентина в среща от 15-ия кръг на италианското първенство.

Преди това Рома записа четири поредни равенства, след невероятни старт с 10 поредни победи. В герой за "вълците" се превърна Матиа Дестро, който се появи като резерва и донесе победата.

Преди това Майкон откри резултата още в 7-та минута след подаване на Жервиньо. Фиорентина обаче отвърна на удара и изравни в 29-та минута с гол на Хуан Варгас.

Младокът Матиа Дестро обаче влезе в игра в 57-та минута и десет минути по-късно бе в прегръдките на своите съотборници след като изведе отново Рома напред. В последните две минути домакините останаха с човек по-малко след втори жълт картон на Миралем Пянич. Фиорентина натисна, но не успя да стигне до равенството.

Рома се намира на второ място само на три точки от Ювентус, докат "виолетовите" имат 10 точки по-малко.

В друг мач от Серия А от днес Торино победи отбора на Лацио с 1:0. Единственият гол отбеляза Камил Глик. С тази победа Торино се изкачи на 7-мо място с 19 точки, докато Лацио има 17 на 12-то място.