Рома подчини Милан на "Олимпико" 25.04 | 23:49

Умопомрачителен гол беляза дербито на кръга

Рома, който вече си осигури поне второто място в Серия А, постави под сериозна въпросителна участието на Милан в Европа през следващия сезон, след като възпитаниците на Руди Гарсия стигнаха до 2:0 над "росонерите" у дома в мач от 35-ия кръг на италианското първенство.

"Вълците" изиграха много солиден двубой, в който контролираха темпото и в нито един момент не оставиха инициативата в срещата на гостуващия тим, който падна за пръв път в последните си 6 мача.

Първата част премина при лек превес за домакините, който беше материализиран в 43' с превъзходен гол на Миралем Пянич. Плеймейкърът на Рома премина през четирима в защитата на Милан и стреля, а топката мина през ръцете на Абиати.

През второто полувреме вратарят се реваншира за слабата си изяви при гола, след като спаси няколко удара на Ляич, Пянич и Тоти. В 65' обаче той отново се намеси срещу Тоти, но Жервиньо довкара топката във вратата и, въпреки че беше в засада, голът беше зачетен.

Видео и снимки от мача, както и повече подробности за срещата четете в Sporta.bg