Русия продължава работа по Мондиал 2018 въпреки Блатер 03.06 | 14:31
Оставката на президента на ФИФА "не променя нищо"
![Русия продължава работа по Мондиал 2018 въпреки Блатер](http://inews.bg/pictures/1513863_1004.jpg)
Оставката на президента на ФИФА Сеп Блатер не означава, че Русия по някакъв начин ще забави работата си по подготовката за Световното първенство в страната през 2018 година.
За това увери лично говорителят на президента на Руската федерация Владимир Путин, който бе един от най-ревностните поддръжници на Блатер преди Конгреса на ФИФА в Цюрих.
Както е известно, Блатер подаде оставката си само четири дни след като спечели пети мандат начело на световната футболна централа и предизвика редица въпроси около неочакваното си решение.
Самият той не даде обширно обяснение на действията си, коментирайки накратко, че въпреки че е спечелил изборите, не се е радвал на подкрепата на целия футболен свят. Критиците на Блатер получиха допълнителен стимул да го нападат, след като поне четирима високопоставени чиновници във ФИФА бяха демонстративно арестувани от швейцарската полиция в Цюрих само няколко дни преди Конгреса на централата.
Тъй като ФБР провежда независимо разследване срещу Блатер, руският държавен глава Владимир Путин публично го защити от нападките и съзря конспирация от страна на САЩ с цел Русия да не може да проведе нормално Световното първенство след три години.
Водещи
-
От "Пирогов" дали по 9 бона за всяка от пострадалите с ботокса
Това съобщи проф. Николай Габровски, който е началник на Клиниката по неврохирургия на...
09.02 | 17:40
-
Второ злато за Цанко Цанков от зимното плуване
Водата беше по-студена от вчера и термометрите отчетоха 2.6 градуса по Целзий
09.02 | 17:20
-
Гуцанов: Не искаме таван на цените, а ограничение на надценките
Няма да има ръст на данъците и таксите, нито орязване на социалните придобивки, обеща...
09.02 | 17:00
Най-четени
-
Мъск няма да купува ТикТок
09.02 | 11:40
-
Шофьор помете 9 паркирани коли в София
Инцидентът е станал в близост до 20-а поликлиника
09.02 | 09:45