САЩ прегази Русия в супердербито на Световното по хокей 16.05 | 21:49

На полуфиналите американците ще играят срещу Швейцария

От Божидар Азманов

САЩ победи Русия с 8:3 на четвъртфиналите на Световното първенство по хокей на лед. За победителите Пол два гола вкара Пол Щастни и подаде за други два, а Крейг Смит записа пет асистенции.

Ти Джей Оши, Нейт Томпсън, Алекс Галченюк, Райън Картър, Джейкъб Труба и Дейвид Мос също се разписаха за успеха на американците. Александър Овечкин вкара гол за руснаците, а другите два добавиха Александър Свитов и Александър Пережогин.

Вратарят Джон Гибсън спаси 31 шайби и имаше голям принос за успеха на САЩ.

Видео от разгромната победа на северноамериканците можете да видите в Sporta.bg

На полуфиналите американците ще се изправят срещу Швейцария, която се наложи над Чехия с 2:1.

До момента на първенството швейцарсите има осем победи от осем мача. За последно те играха на полуфина на световно първенство през 1998 година.

Другите два четвъртфинала на световното първенство са Финландия - Словакия и Канада - Швеция.