Сан Антонио поведе във финала след контузия на ЛеБрон 06.06 | 09:41

"Шпорите" спряха "горещите" с уникална стрелба в последната част

От iNews

Сан Антонио се наложи като домакин със 110:95 над Маями в първа финална среща за титлата в НБА.

Срещата в AT&T Center ще се запомни с проблемите, които имаше климатичната система в залата, което причини голяма горещина в залата. Прякорът на Маями пък е именно "горещите".

Тази жега обаче не успя да помогне на гостите от Маями, които имаха лека преднина преди последната част в мача. Звездата на тима ЛеБрон Джеймс се контузи, когато започна финалната серия на Сан Антонио, с която "шпорите"обърнаха мача.

Домакините взеха последната четвърт с 36:17 и по този начин се поздравиха с победата. ЛеБрон Джеймс стана най-резултатен в мача със своите 25 точки, въпреки че игра само 33 минути. Дуейн Уейд се отличи 19 точки, а Крис Бош с 18

За домакините Тим Дънкан завърши с 21 точки и 10 борби, а Ману Джинобили приключи с 16 точки и 11 асистенции. Тони Паркър беше една от причините Спърс да повишат процента на успешната си стрелба до 59 процента, а самият той завърши срещата с 19 точки и 8 асистенции.

Вижте снимки и видео от мача в Sporta.bg.