Сани Жекова с осмо място в старт от Световната купа 22.02 | 12:42

Надпреварата бе спечелена от канадката Маел Рикер, която триумфира във финалната гонка

От Краси Киров

Най-добрата българска сноубордистка Александра Жекова финишира на 8-мо място в дисциплината сноубордкрос в старт от Световната купа, който се проведе на Стоунхем, Канада.

Надпреварата бе спечелена от канадката Маел Рикер, която триумфира във финалната гонка. Иначе Александра Жекова и нейната съперничка за Световната Купа Доминик Малтаи (Канада) не успяха да влязат във финала след като отпаднаха в трафика на полуфиналите.

На второто място в класирането остана Нели Моен (Франция), която записа най-доброто си класиране за Световната купа.

Иначе с победата си 33-годишната Рикер успя да изпревари Александра Жекова в генералното класирането за Световната купа в дисциплината сноубордкрос.

Лидер в класирането продължава да бъде Доминик Малтаи с 3560 точки. Второто място е за Линдзи Джакобелис (САЩ), която е с неприятна контузия и пропуска остатъка от сезона.

На трето място е Маел Рикер с 2950 точки, само с 30 точки повече от чаровната българка Сани Жекова. До края на сезона остават два старта, които ще се проведат на 14 и 16 март в италианския курорт Валмаленко.