Световният ден на борбата събра 1000 шампиони, състезатели и треньори 15.05 | 18:42

Всички те бяха облечени с фланелки с надпис "Да запазим борбата на олимпиади"

От Мариян Найденов

Близо 1000 състезатели, треньори, шампиони и медалисти събра световният ден на борбата в комплекс "Дианабад", съобщиха от родната федерация. Всички те бяха облечени с фланелки с надпис "Да запазим борбата на олимпиади".

В инициативата се включиха емблеми на този спорт Боян Радев, Еньо Вълчев, Димитър Добрев, Александър Томов, а президентът на федерацията Валентин Йорданов изрази надежда, че с тази събития по цял свят борбата ще запази мястото си в олимпийската програма.

Сред гостите бе и спортният министър Петър Стойчев, който обяви, че държавата ще продължи да подкрепя борбата пред всички институции. Той увери, че ръководството на нашата федерация прави всичко необходимо в името на спорта.

"Много от федерациите има какво да научат от вас", подчерта Стойчев.

Да подкрепи инициативата дойде и легендата във волейбола Любо Ганев.

С отбора от Самоков пристигна старши треньорът на националите по класическа борба Армен Назарян. В залата бе и женският ни национален отбор.

След официалната част имаше много преборвания сред малки и големи.

Водещи

Най-четени