Свилен Нейков награди с почетни плакети Петър Ценков и Тодор Христов 03.02 | 12:37
Министърът на физическото възпитание и спорта отличи двамата ни представители на рали "Дакар"
Министърът на физическото възпитание и спорта Свилен Нейков прие днес в кабинета си и награди с почетни плакети за проявено мъжество и успешно участие в рали "Дакар” Петър Ценков и Тодор Христов.
"Поздравявам ви за участието в това трудно състезание, което показва, че в България имаме таланти, а вече и национални герои от "Дакар”. Пожелавам ви по-големи успехи в бъдеще и нови поводи да се гордеем с вас”, каза министър Нейков.
От своя страна пилотите подариха на спортния министър за спомен снимка от първото българско участие в рали "Дакар” и изразиха своята благодарност към министерството на физическото възпитание и спорта.
Споделиха и радостта от факта, че след тяхното представяне много български пилоти имат желание да участват в следващите издания на ралито.
Петър Ценков успя да запише името си в историята на българските моторни спортове, превръщайки се в първият наш сънародник, успял да завърши успешно в изключително тежкото състезание.
"Още не мога да осъзная какво съм направил. Ще ми трябва време докато го направя. Голямо предизвикателство е да завършиш. Всяко завършване на етап е доказателство за качествата ти", каза Ценков при завръщането си в България.
Водещи
-
ПП отвърна на Пеевски: И "компроматите" им станаха “компоти”
Директорът на 138-о училище започва кариерата си по покана на кмет от ГЕРБ, твърдят от...
20.12 | 18:01
-
Адв. Екимджиев: Протестиращите не бива да пускат Сарафов в кабинета на главния прокурор
Европейският съюз не е Съветският съюз. Той няма да дойде с танковете да ни освобождава от...
20.12 | 18:00
-
Турист загина след падане в пропаст край връх Вихрен
В момента тече акция по транспортиране на тялото му
20.12 | 17:20
Най-четени
-
Учредява се партия "Трети март"
Председател на сдружението е Тихомир Атанасов. Очаква се той да бъде номиниран и за лидер на...
20.12 | 14:00
-
Русия прекратява договора си с България от 1992 г.
Прекратяват се и редица други военни споразумения, сред които тези с Румъния, Германия, Полша,...
20.12 | 09:45
-
Киселова: Бойко Борисов да не е премиер и „ДПС-Ново начало” да не участват в коалицията
Тя уточни, че не става въпрос за „сглобка”, а за „съвместно управление”
20.12 | 12:00