Севиля разби Порто и с 10 души 11.04 | 00:12

След щури първи 30 минути домакините се класираха на полуфинал

От Божидар Азманов

Севиля се наложи с 4:1 над Порто в мач реванш от четвъртфиналите на Лига Европа и с общ резултат 4:2 продължава напред.

Преди седмица португалският тим бе спечелил с минималното 1:0 с гол на капитана Елаким Мангала, но в реванша андалусийци показаха класа и се класираха напред.

Севиля изигра страхотни първи 30 минути, когато на практика реши мача. В 5-а минута Иван Ракитич реализира от дузпа, а в 26-а Витоло покачи на 2:0. Три минути по-късно Карлос Бака направи резултата класически и усложни много задачата на Порто.

Гостите хвърлиха всички сили в оставащите 70 минути, но така и не успяваха да преодолят Бето, въпреки че доиграха второто полувреме след червен картон на Коке. Логично в последните минути португалците се оголиха в търсене на път към вратата на противника и в 79-а получиха четвърти гол, дело на Кеин Гамейро.

В крайна сметка Куарешма все пак вакра за Порто в продължението на срещата, но всичко вече бе приключило.