Серхио Перес най-бърз във втория ден на тестовете 28.02 | 17:25
Фернандо Алонсо завъртя най-много обиколки на пистата в Бахрейн

Мексиканският пилот на Форс Индия Серхио Перес за втори пореден ден записа най-бързата обиколка на пистата в Бахрейн по време на последната порция предсезонни тестове във Формула 1. Бившият състезател на МакЛарън завъртя един тур за 1:35.07 минути, като отново демонстрира отличната цялостна надеждност на болида, като записа общо 108 обиколки днес.
Фернандо Алонсо, който седна в новото Ферари, след като вчера на трасето излезе Кими Райконен, даде второ по сила време – 0.189 секунди по-бавно, но изкара най-дългата сесия от всички състезатели – цели 122 обиколки.
Естебан Гутиерес със 106 тура и Фелипе Маса със своите 103 бяха другите двама пилоти, които направиха поне 100 завъртания на пистата "Сахир" във втория ден от тестовете. Даниел Рикардо бе трети по скорост за деня, след като бе пестелив в навъртяния километраж и се задържа на трасето само за 66 обиколки.
Ред Бул изживя най-добрия си ден в Бахрейн, след като Рикардо без особени проблеми поддържаше темпо на 3 десети от постижението на Перес. Не толкова приятни бяха емоциите за Лотус, които вчера имаха проблеми с обдухващата система, а днес болидът на Пастор Малдонадо се запали и причини третото развяване на червения флаг.
Пилотът на Мерцедес Люис Хамилтън бе седми по бързина и завъртя 89 обиколки, след като денят му завърши преждевременно заради повреда в скоростната кутия. Това е първият технически проблем на "сребърните стрели" от началото на предсезонните тестове, в които те като цяло доминират и демонстрират най-добра надеждност на новия си болид W05.
Водещи
-
Борисов: Продължаваме да изграждаме държавата
Който е почивал добре лятото, да се готви, коментира той предстоящия политически сезон
24.08 | 14:30
-
Служители на "Гранична полиция" задържаха шофьора на микробус, който избяга снощи в с. Лозенец
Гл. комисар Антон Златанов: Отчитаме значителен спад на мигрантския натиск
24.08 | 13:00
-
Плодовете и зеленчуците продължават да поскъпват на тържищата
Пилешкото месо поевтинява с 2,19 на сто до 6,80 лева за килограм. Яйцата (размер М) поскъпват...
24.08 | 13:40
-
Тези храни поддържат метаболизма над 50 г.
24.08 | 13:20
Най-четени
-
След преследване и катастрофа в курортното с. Лозенец: Задържаха бус, пълен с мигранти
Шофьорът избяга, издирват го
24.08 | 09:45
-
Огромни опашки на „Капитан Андреево” за влизане в България
Основна част от пътникопотока са от т. нар. гастарбайтери, пътуващи от Турция към страните от...
24.08 | 10:00
-
Лагард: Чуждестранните работници дадоха тласък на икономиката на еврозоната
БВП в Германия щеше бъде с около 6% по-нисък през 2019 г. без , посочи шефката на ЕЦБ
24.08 | 11:00
-
Средната пенсия надхвърли 1000 лв., но 40% от пенсионерите вземат минималната
Това сочат данните на НСИ
24.08 | 12:00