Силвия Дънекова остана далеч от финала на 3000 метра с препятствия 04.08 | 14:52

Българката остана 11-та в своята серия, далеч от личното си постижение

От Божидар Азманов

Българската лекоатлетка Силвия Дънекова не успя да се класира за финала в бягането на 3000 метра с препятствия на Олимпийските игри в Лондон.

Дънекова финишира 11-та в своята серия с време 9:59.52 минути и остана на 38-о място в крайното класиране от 44 участнички в пресявките.

29-годишната състезателка остана далеч от личното си постижение от 9:42.72 минути, направено на 28 юни тази година на Европейското първенство в Хелзинки.

На първо място в серията на Дънекова завърши завърши Хиуот Аялю от Етиопия с време 9:24.01 минути, а втора с 9:25.68 финишира Юлия Зарипова от Русия. Постижението на етиопката пък бе най-доброто в квалификациите.

Серията на Дънекова започна със сравнително бавно темпо, а в началото българката се движеше около седмата позиция.

Постепенно обаче тя започна да изостава от темпото на водачките и две обиколки преди края вече водеше битка във втората група от състезателки.

В крайна сметка родната лекоатлетка завърши с 11-то време, което я остави далеч от финала.