Силвия Митева спечели бронзов медал на лента от Европейското първенство 29.05 | 15:37

Най-добрата българска гимнастичка се окичи с бронз в Минск

Най-добрата българска гимнастичка в момента Силвия Митева спечели бронзов медал на лента на финалите на отделните уреди на европейското първенство по художествена гимнастика в Минск (Беларус).

Митева получи оценка от 27.825 точки. Българката завърши пета на бухалки и обръч и шеста на топка.

Рускинята Евгения Канаева спечели златото на лента и обръч, а Любов Чаркашина (Беларус) стана европейска шампионка на бухалки и топка.

Благодарение на този успех България приключи европейското първенство с един медал. В отборното класиране представителиня тим на страната ни в състав Силвия Митева, Биляна Проданова и Мария Матева зае седмата позиция.

Ансамбълът девойки се класира на четвърто на финала с 5 въжета и пети в многобоя.