Силна България не издържа срещу Бразилия 22.08 | 20:41
"Лъвовете" показаха добра игра преди старта на Световното първенство по волейбол
България загуби с 1:3 (21:25, 25:23, 22:25, 20:25) от световния шампион Бразилия в контролна среща по волейбол (мъже), играна пред повече от три хиляди зрители в "Арена Ботевград".
Това е последната проверка за "трикольорите" преди световното първенство в Полша, което започва в края на август.
В четвъртък българите загубиха от Франция 1:3, но днес показаха доста по-добра игра. Селекционерът Пламен Константинов започна срещата без капитана Тодор Алексиев, като в посрещане в стартовия състав заложи на Тодор Скримов и Николай Пенчев.
Като диагонал започна опитният Владимир Николов, а разпределител беше Андрей Жеков. В центъра играха Виктор Йосифов и Теодор Тодоров, а либеро бе Теодор Салпаров.
В хода на двубоя Константинов даде шанс за изява на целия състав, който се подготвя за Мондиал 2014. "Лъвовете" играха на високо ниво през втория гейм, когато зарадваха публиката в Ботевград и спечелиха с 25:23.
В останалите три части "селесао" показа силната си игра в атака и на блокада, затруднявайки максимално България.
С 18 точки най-резултатен в мача беше бразилецът Лукас Сааткамп. За България трима волейболисти реализираха по 10 точки - Тодор Скримов, Владимир Николов и Николай Пенчев.
Водещи
-
ЕЦБ: Обществената подкрепа за еврото в България остава сравнително ниска
В доклад на финансовата институция се посочва, че България е влязла в еврозоната с висока...
15.01 | 21:00
-
ЕК одобри националния план за отбрана на България
Одобрението проправя пътя за първата вълна от евтини дългосрочни заеми
15.01 | 20:45
-
Арестуваха сина на Атанас Бобоков с наркотици в Пампорово
Това е вторият сблъсък със закона за Божидар Бобоков в рамките на последните 60 дни
15.01 | 20:30
Най-четени
-
Божанов: Машините не могат да бъдат манипулирани
Това заяви от кулоарите на парламента Божидар Божанов.
15.01 | 11:15
-
"Величие" поиска връщане на правомощията на президента при служебен кабинет
Битката за "домовата книга"
15.01 | 10:30
-
Кристо от Испания, който е почти адаш и копие на Камата, стана любимец на аудиторията
Според самия Христо Стоичков който и да бъде избран, въобще няма да му е лесно да се справи с...
15.01 | 12:15