Скакалец гигант налази голмайстор номер 1 на Световното първенство 05.07 | 18:42

Хамес Родригес бе поздравен за гола си срещу Бразилия първо от... огромно насекомо

Огромен скакалец се сдоби със световна слава, след като кацна на рамото на колумбийската звезда на Мондиал 2014 Хамес Родригес по време на четвъртфинала с Бразилия, загубен драматично с 1:2.

Хамес реализира попадението от дузпа за "лос кафетерос" в 77-ата минута и фотоапаратите заснеха насекомото на дясното му рамо, докато тичаше с топката в ръка към централната линия на терена.

Видео от комичната и любопитна ситуация вижте в Sporta.bg

Снимките на скакалеца върху Хамес станаха за нула време изключително популярни в социалната мрежа Туитър, като потребителите започнаха да се шегуват, че насекомото е донесло късмет на Родригес при 11-метровия наказателен удар.

Хамес "финтира" вратаря на Бразилия Жулио Сезар и го прати в грешния ъгъл, за да реализира 6-ия си гол на Световното първенство 2014 и да се утвърди като водещ голмайстор.