Скандален съдия в първия полуфинал 08.07 | 09:33
Родригес пропусна захапването на Суарес на Италия - Уругвай
Турският съдия Джунейт Чакър ще ръководи полуфиналния мач на световното първенство между Холандия и Аржентина в сряда.
Това ще бъде общо третият двубой за 37-годишния рефер след срещите от груповата фаза между Бразилия и Мексико (0:0) и Алжир - Русия (1:1).
Чакър е едва вторият турски арбитър, който участва на финалите на най-голямото футболно събитие в света. Доган Бабаджан е главен съдия на няколко мача от Мондиал 74 във ФРГ.
Джунейт Чакър е един от топреферите на УЕФА и редовно ръководи двубои от Шампионската лига и Лига Европа. На Евро 2012 Чакър свири полуфинала между Испания и Португалия.
Днешният полуфинал между отборите на Бразилия и Германия пък бе поверен на Марко Родригес от Мексико. Той се прочу след като не видя ухапването на Суарес срещу Джорджо Киелини, а преди това даде пресилен червен картон на Клаудио Маркизио на двубоя Италия - Уругвай.
Водещи
-
Потресаващи разкази след убийството на Митко от Цалапица
"Нищо, брат. Бих го. Обърна очите и умря"
28.12 | 18:00
-
Брижит Бардо в кадър: Сексимволът, легендата и бунтарката
„Кралица Бардо стои там, където свършва моралът“, пише френската писателка Маргьорит Дюрас...
28.12 | 17:40
-
Заради силния вятър: Изолация се срути върху гаражи и пътека до жилищен блок в Асеновград
„Беше като взрив“, твърдят хора от блока.
28.12 | 17:00
Най-четени
-
Сценарият Румен Радев да използва новогодишното си обръщение, за да обяви старт на партиен проект, е малко вероятен
Първо, новогодишното обръщение е празничен формат и институционален акт на държавния глава
28.12 | 13:58
-
С 30 000 по-малко навлизания на замърсяващи автомобили в „малкия ринг“ в столицата за декември
СО предвижда и девет многоетажни квартални паркинга
28.12 | 13:45
-
Лоши са условия в планините за туризъм
Вятър с пориви над 100 км/ч и опасност от лавини
28.12 | 12:30