Славия влезе в топ 3, Литекс разгроми Етър в Търново 23.09 | 19:09
"Белите" спечелиха столичното дерби с Локомотив, Литекс не пожали "болярите", докато Монтана надви десет от Черно море

Славия постигна комфортен успех с 2:0 над Локомотив София на стадиона в столичния квартал "Овча купел".
"Белите" наказаха грешките в отбрана на съперника си и с две попадения в ключови моменти от дербито се поздрави с 3 точки, за да остане на трета позиция във временното класиране. Головете на Владислав Златинов в 20-ата и Радослав Димитров в 56-ата минута донесоха 4-ата победа на Славия в шампионата до момента.
"Белите" имат 13 точки и изостават с 5 от лидерите Левски и Лудогорец, които единствени имат пълен актив след изиграването на 6-те кръга от А група досега. Локомотив София остава с 8 пункта и дели 8-ата позиция с ЦСКА.
Отборът на Литекс постигна изразителна победа като гост над тима на Етър с 4:0 на стадион "Ивайло" във Велико Търново.
Възпитаниците на Христо Стоичков надиграха своите съперници и съвсем заслужено стигнаха до трите точки, с които заемат четвърто място в класирането с актив от 11 точки. Левски и Лудогорец водят с по 18 точки, докато Славия са на трето място с 13 пункта.
Александър Цветков откри резултата в 8-ата минута, а в добавените секунди на първата част Исмаил Иса се разписа за 0:2. След почивката Герасим Заков в 57-ата и Армандо Ваюши в 65-ата фиксираха крайното 0:4 в полза на "оранжевите".
Монтана надигра Черно море с 3:1 на своя стадион "Огоста" и постигна втора победа във Виктория футболно първенство.
Играчите на Атанас Джамбазки вече имат 6 точки и изостават само с 2 от ЦСКА, като до момента заемат 11-та позиция в класирането на А група. Черно море е 12-ти с актив от 5 пункта, след като регистрира трето поражение в първенството след изиграването на 6 кръга.
Гостите от Варна имаха нещастието да останат в числен пасив още в 25-ата минута, когато Мирослав Манолов влезе опасно срещу вратаря Веселин Цветковски и дори го контузи. Главата на стража беше разкървавена и той напусна с помощта на медицинската носилка.
Реферът Ивайло Стоянов моментално показа червен картон на нападателя на Черно море, а под рамката за домакините застана националът на Конго Сендо.
След почивката за домакините се разписаха Мартин Ковачев, Димитър Воденичаров и Деян Христов, докато за Черно море вкара капитанът Георги Илиев.
Водещи
-
Президентът: С разпродажбата на държавни имоти се готви най-големият грабеж от 90-те насам
Бързането с еврото изпразни хазната и сега кабинетът търси пари и разпродава държавата, така...
10.08 | 10:00
-
Продължава гасенето на пожара в района на село Славянци
Вчера пожар избухна и във вилната зона на Харманли, както и във варненския квартал "Владислав...
10.08 | 09:45
Най-четени
-
Продължава гасенето на пожара в района на село Славянци
Вчера пожар избухна и във вилната зона на Харманли, както и във варненския квартал "Владислав...
10.08 | 09:45