София Арвидсон игра само 35 минути в София след отказване на Джън Джие 02.11 | 17:42
Китайката не успя да завърши участието си в Турнира на шампионките на WTA в София, след като се отказа при резултат 5:1 в първия сет след 35 минути игра
Китайката Джън Джие приключи с участието си в Турнира на шампионките на WTA в София, след като се отказа още преди края на първия сет в мача си със София Арвидсон (Швеция) в последен мач от група "Средец", който бе без значение за класирането.
За шведката това бе дебют в надпреварата, след като тя замени рускинята Мария Кириленко, която след срещата си с Надя Петрова вчера, също се отказа поради вирусно заболяване.
Срещата започна с размяна на пробиви, след което Арвидсон напълно доминираше, спечелвайки следващите четири гейма, за да поведе с 5:1 след 35 минути на корта. Тогава Джън се почувства зле и поиска медицинска помощ, след което отказа да продължи мача.
"Исках да победя в последния двубой и да си тръгна от София с победа. Съжалявам, че трябваше да се откажа", сподели след двубоя китайската тенисистка.
Арвидсон oт своя страна сподели, че е благодарна за възможността да изиграе един двубой в "Арена Армеец".
"Съжалявам, че Мария (Кириленко) не успя да довърши турнира. Аз съм доволна, че имах възможността да изиграя един двубой в тази чудесна зала и на този корт, който има име като моето", каза шведката.
Запитана за целите си за сезон 2013, София отговори така: "Ще се опитам да подобря представянето си на корта. Ако успея, резултатите сами ще дойдат".
От 18:15 часа една срещу друга на корта в "Арена Армеец" излизат първата ракета на България Цветана Пиронкова и втората поставена Надя Петрова (Русия) в битка за първото място в група "Средец".
Водещи
-
Проф. Ханке: Приемането на еврото би било огромна грешка, играете си с огъня
"Ако преминете от де факто членство в еврозоната към де юре, нямате повече никакви опции,...
08.02 | 18:00
-
Приближават ли ни AI-оръжията към Апокалипсиса?
08.02 | 17:40
-
Жената, заклала децата си във Вакарел, взела ножа от бакалията
След като убила рожбите си, отишла да купи и въже да се беси
08.02 | 17:20
-
Ергенки със силикон завладяват екрана утре вечер, кои са те?
Риалитито се завръща с нов сезон още тази неделя, 9 февруари
08.02 | 17:20
Най-четени
-
Война в мрежата заради рекламен клип с Мария Бакалова
Правителството го изтри, излагала ни пред Тръмп
08.02 | 15:30
-
Първан Симеонов: Скептицизмът към еврото се дължи на застаряващото население
Над 57% от българите са „против“ България да приеме евровалутата
08.02 | 13:00
-
Жената, заклала децата си във Вакарел, взела ножа от бакалията
След като убила рожбите си, отишла да купи и въже да се беси
08.02 | 17:20