Спортната ни стрелба с пореден успех 29.05 | 08:43

Мария Гроздева и Антоанета Бонева се класираха за финала на Световната купа, който ще се проведе от 22 до 28 октомври в тайландската столица Банкок

Най-добрите ни състезателки по спортна стрелба Мария Гроздева (Левски Софарма) и Антоанета Бонева (Светкавица) се класираха за финала на Световната купа, който ще се проведе от 22 до 28 октомври в тайландската столица Банкок, съобщиха от родната федерация по спортна стрелба.

Двукратната олимпийска шампионка Гроздева стори това в дисциплината 10 м пневматичен пистолет, като извоюва мястото си на финала с пети резултат на квалификацията в Мюнхен (Германия).

Антоанета Бонева също ще участва на финалите на Световната купа в Банкок, след като завърши на осмо място в дисциплината 25 м спортен пистолет. За финалите се класират завършилите от първо до осмо място на квалификацията в Мюнхен.

През уикенда Мария Гроздева спечели бронзов медал на 10 метра пистолет на Световната купа в Мюнхен. Антоанета Бонева пък завърши 20-та в същата дисциплина.