Срам, срам, срам! Гришо падна от №405 в света в хорър мач 24.07 | 08:13
Хасковлията отпадна от анонимния квалификант Кевин Кинг на турнира в Атланта, обади се и контузията в рамото

Григор Димитров допусна ново шокиращо поражение. Най-добрият български тенисист отстъпи с 0:2 сета пред заемащия 405-та позиция в ранглистата американец Кивин Кинг, в отделните части 5:7, 4:6. Такъв срам хасковлията никога не е брал и това поражение спокойно може да с еопредели като най-потресаващото в кариерата му.
Двамата се изправиха в среща от първия кръг на турнира на твърди кортове в Атланта (Джорджия), а поражението е 4-то последователно за Димитров, който няма победа от "Ролан Гарос" насам.
И в този двубой Димитров показа признаци за травма в рамото, като в паузата между сетовете му беше оказана медицинска помощ именно на дясното рамо, което го тревожи от месеци насам.
Българинът сервира ужасяващо, като позволи на съперника си да стигне до цели 23 точки за пробив в течение на двубоя, от които Кинг реализира 6. В същото време Григор на 3 пъти успя да пробие началния удар на левичаря. За Григор Димитров това беше първо участие в Атланта от 2011-та година насам, когато отново отстъпи на старта пред местен представител – Раджийв Рам.
Във втория кръг Кинг ще срещне втория поставен в схемата Тейлър Фриц (САЩ).
Григор Димитров пък ще се върне на корта идната седмица в Лос Кабос (Мексико), където е заявил участие.
Водещи
-
Министър Вълчев предлага учебният ден да започва по-късно
Предизвикателства с двусменното обучение
02.09 | 14:00
-
Кметът на Ботевград: Ще адресираме до институциите проблемите на ромската общност
Кметът обясни, че още сутринта са сменени лампите в една градинка, които са чупени два пъти...
02.09 | 13:45
-
Пенсионер стреля с газов пистолет по врата на съседи в София
Съседите разказаха за ужаса
02.09 | 13:30
-
Преместиха трамвая, който излезе от релсите и се вряза в подлеза близо до Румънското посолство в София
Няма пострадали хора, но са ударени седем автомобила. Обърнали са се две мотриси, които бяха...
02.09 | 13:15
Най-четени
-
Южнокорейският рапър и певец Psy е арестуван
47-годишният музикант поднесе извинение след ареста си по подозрение в незаконно придобиване...
02.09 | 10:30
-
Климатолог прогнозира топло и слънчево време за първия учебен ден
Хубаво време в цяла Европа около 6 септември
02.09 | 09:45
-
НОИ превежда майчински и болнични
Ще бъдат захранени и сметките на хората с временна нетрудоспособност /в болнични/
02.09 | 11:59
-
Сериозно напрежение в Ботевград, където близо 300 души търсят отмъщение срещу предполагаеми наркодилъри
Дългогодишен проблем с наркоразпространението
02.09 | 09:30