Стамболова и Йорданова няма да участват на Европейското първенство 26.06 | 15:40
Двете лекоатлетки получиха различни контузии и няма да се възстановят навреме
Най-добрата ни лекоатлетка Ваня Стамболова няма да участва на Европейското първенство по лека атлетика в Хелзинки. Стамболова бе една от големите надежди на България за титла в бягането на 400 метра с препятствия.
Неприятна контузия обаче е в основата на това Стамболова да пропусне шампионата на Стария континент.
В момента Стамболова е с ботуш и патерици в клиника "Царско село". След ядрено-магнитен резонанс става ясно, че Ваня има огромни шансове да се възстанови напълно от контузията и да бъде готова за Олимпиадата.
Новината за отсъствието на Ваня е много неприятна за българския щаб, защото по думите на треньора в момента българката е в страхотна форма и почти няма кой да я победи в света на 400 метра с препятствия.
Също така Стамболова вече е еврошампионка на 400 метра гладко бягане и ако беше триумфирала с титлата на 400 м с препятствия, щеше да бъде единствената атлетка в света с двата трофея.
Също така днес стана ясно, че и Даниела Йорданова няма да участва на Европейското първенство. Континенталният шампионат започва утре в столицата Хелзинки.
36-годишната Йорданова трябваше да се състезава в бягането на 5000 метра и да се опита да спечели олимпийска квота.
Шансовете на българката да покрие норматив за Игрите в Лондон са минимални, тъй като последният срок за това е 8 юли.
Водещи
-
Любомир Дацов: Бюджет 2026 допълнително стимулира негативни процеси
"Не е нормално бюджетът да се управлява по технически формули", смята финансистът от Фискалния...
16.11 | 18:00
-
Божидар Божанов: 46% преразпределение от БВП води до скорошен сблъсък с айсберга
Това е бюджетът на Пеевски, смята депутатът от ПП - ДБ
16.11 | 17:40
-
Киселова: "Лукойл" зависи не само от кабинета и особения управител, а от геополитическата конюнктура
БСП искали увеличение на данък дивидент, защото управители на фирми плащали 5% данък дивидент...
16.11 | 17:00
Най-четени
-
Жечо Станков: Румен Спецов трябва да получи разрешение от МС за всяка специфична дейност
"Не можеше по закона от 2023 г. да се гарантира основната дейност на особения управител",...
16.11 | 16:20
-
Костадинов от Сочи: Срещнах се с Дмитрий Медведев, "Възраждане" пише история
Лидерът на "Възраждане" заедно с депутата от партията Ангел Георгиев и евродепутатите Рада...
16.11 | 13:20
-
Държавата дава ваучери по 20 000 лв. за саниране на къща
16.11 | 10:40
-
Добрев за бюджет'26: Работата е толкова объркана, че следващият бюджет ще е хубав
Той предупреди, че дефицитът може да бъде над 3%
16.11 | 13:00