Стамболова и Кременски донесоха още 2 титли на България 28.07 | 19:02

Двамата бяха блестящи в дисциплините си на Балканиадата в Стара Загора

Българката Ваня Стамболова спечели титлата в бягането на 400 метра с препятствия на Балканиадата по лека атлетика в Стара Загора.

Стамболова, която вчера завърши трета на 400 метра, финишира за 56.21 секунди, за да заслужи златното отличие.

В същата дисциплина при мъжете Милен Вълканов завърши на седма позиция в крайното класиране с 55.67 секунди. Титлата заслужи европейският шампион до 23 години от Тампере 2013 Емир Бекрич (Сърбия) с 48.96 секунди.

Петър Кременски донесе осми златен медал за България на Балканиадата по лека атлетика в Стара Загора, след като спечели титлата в спринта на 200 метра.

Кременски беше най-бърз с 20.79 секунди и стана за трети пореден път балкански шампион в дисциплината.

Той направи силно бягане и остана само на 6 стотни от личния си рекорд. В спринта на 200 метра при жените Габриела Лалева завърши втора с 23.91 секунди.