Стамболова с отлично начало на европейското по лека атлетика 04.03 | 12:20

Българката даде заявка за медал или дори титла на първенството

От Нели Минчева

Ваня Стамболова продължи отличното представяне на българските атлети на 31-вото европейско първенство по лека атлетика в зала, което се провежда в Париж.

След като по-рано тази сутрин Петя Дачева се класира за финала в тройния скок с личен рекорд в зала, Стамболова намери място в полуфиналите на 400 метра с лекота, след като спечели първата серия с време 53,05 сек.

Това беше и най-добрият резултат, постигнат в сериите, като по този начин Стамболова даде заявка за завоюването на медал или дори титла от европейското първенство.

Водачката в европейската ранглиста за сезона и една от най-големите конкурентки на Ваня Стамболова Олесия Красномовец от Русия също се класира безпроблемно за 1/2 финалите след като беше най-бърза във втората серия с резултат 53,75 сек.

Полуфиналите са тази вечер в 18,45 часа българско време, а родните любители на леката атлетика ще следят със затаен дъх изявите на Ваня Стамболова, която е атлет номер 1 на страната ни за 2010 година.