Станимир Стоилов дебютира с победа за Ботев 19.01 | 16:40

"Канарчетата" спечелиха първата си контрола със Свиленград

Бившият селекционер на България Станимир Стоилов дебютира с победа начело на Ботев (Пд), макар и в контролна среща.

Водените от Мъри "канарчета" се наложиха с 4:2 над третодивизионния Свиленград в контролен мач, изигран в гръцкия град Александруполис. Точни за пловдивчани бяха Петър Атанасов, Николай Павлов, Ангел Рахов и Костадин Дяков. За Свиленград реализираха Аян Садъков - младши и Петьо Димитров.

Станимир Стоилов заложи на следния стартов състав: Адам Стаховяк; Стефан Станчев, Сивард Спрокел, Бобан Грънчаров, Артур Енрике, Борис Галчев, Томаш Иршак, Николай Павлов, Петър Атанасов, Вандер Виейра и Иван Цветков.

След почивката в игра се появиха още Андонов, Христов, Караславов, Рахов, Марин, Паласуелос, Огнянов, Костов, Дяков, Неделев и Бамого.

Изненадващо отборът на Свиленград откри резултата след 8 минути игра, когато Аян Садъков - младши, не и без помощта на рикошет в бранител, успя да матира новия страж на "канарчетата" Стаховяк за 0:1.

Ботев обаче не губеше време, като само две минути по-късно "жълто-черните" изравниха. Петър Атанасов стреля след разбъркване пред вратата на противника и от близка дистанция вкара за 1:1.

До почивката Ботев успя да осъществи и пълен обрат, а точен бе Николай Павлов. Бразилците Енрике и Вандер Виейра разиграха пред вратата на Свиленград, като в крайна сметка топката попадна в краката на Павлов, който лесно отбеляза на празна врата за 2:1.

И след почивката "канарчетата" бяха по-ефективни в предни позиции, добавяйки още два гола към актива си. Преди това обаче Свиленград възстанови равенството, като в 59' защитата на Ботев отново бе пробита. Димитров засече центрира отляво и вкара за 2:2.

До края на мача футболистите на Ботев стигнаха до своето, оформяйки крайното 4:2. В 82' Рахов се възползва от центриране след корнер и отбеляза, а малко след това Костадин Дяков добави още едно попадение за победителите.

Следващата проверка на пловдивчани е срещу Чавдар (Етрополе) на 23 януари.