Станимир Стоилов преговаря за треньорския пост в Левски 26.03 | 17:30
Бившият национален селекционер е пред завръщане на ст. "Георги Аспарухов", като днес се срещна на четири очи с изпълнителния директор на "сините" Иво Тонев

Броени часове, след като официално бе потвърдено, че Николай Костов напуска треньорския пост в Левски, изпълнителният директор на "сините" Иво Тонев стартира официални преговори с бившия наставник на тима Станимир Стоилов.
Тонев и Стоилов преговаряха в продължение на няколко часа, като на този етап няма конкретна информация, дали бившият национален селекционер ще се завърне на ст. "Георги Аспарухов".
Със сигурност обаче младият специалист е опция №1 пред Левски, като шефовете на "сините" ще изчакат окончателния му отговор, преди да се насочат към други варианти за треньорското кормило на "сините".
Станимир Стоилов е един от най-успешните треньори в историята на Левски, като под негово ръководство клубът достигна до 1/4-финалите в турнира за Купата на УЕФА, а скоро след това записа и историческо за България участие в груповата фаза на Шампионската лига.
Стоилов и изпълнителният директор Наско Сираков бяха уволнени от "Герена" в края на сезон 2007/08, когато "сините" загубиха шампионската титла с 16 точки изоставане от ЦСКА. Любопитното е, че и тогава "армейците" бяха водени от Стойчо Младенов, което може да предостави шанс за реванш на Станимир Стоилов.
Станимир Стоилов е на 45 години, като освен Левски и националния отбор на България, е бил начело още на Литекс и кипърския гранд Анортозис. Роденият в Хасково специалист е безработен, откакто бе освободен от кипърците през месец септември миналата година.
Днешната възстановителна тренировка на "Герена" ще бъде водена от спортния директор Георги Иванов.
Водещи
-
Работник пострада при инцидент в ТЕЦ "Бобов дол"
Той е настанен в столична болница с изгаряния на левия крак, втора степен
15.09 | 14:30
-
Дмитрий Медведев: Това е война на НАТО с Русия
„Нещата трябва да се наричат с истинските им имена!“, уточни бившият президент и...
15.09 | 14:20
-
Политици поздравиха ученици, учители и родители за новата учебна година (ОБЗОР)
Общият брой на учениците от първи до дванадесети клас, които ще прекрачат училищния праг, е...
15.09 | 14:10
-
Планинар почина от инфаркт в Рила
Трагедията се е раазииграла в района на езерото Бъбрека
15.09 | 14:00
Най-четени
-
Премиерът Желязков: Учителите са най-уважаваните хора в нашето общество
По думите му над 20 процента от учителите са под 35 години и това е атестат, че все повече...
15.09 | 10:54
-
Алгафари: Митов не трябваше да се опитва да защитава имиджа на МВР
Пиар специалистът Нидал Алгафари заяви: „Румен Петков като кмет на Плевен бе подслушван,...
15.09 | 09:15
-
Радев: Съгласен съм с Борисов, че „Хемус“ ще ни струва двойно, първият път плащанията изтекоха в чували
"Разбира се, че ще ни струва двойно, аз съм съгласен с него, тъй като първият път плащанията...
15.09 | 11:30
-
Румен Радев горд, че е част от вълнението на първия училищен звънец
Румен Радев завърши речта си с думите: "На добър час".
15.09 | 10:30