Страхотно представяне на Анев в Хохфилцен, размина се с медала 12.02 | 20:36

Краси е седми сред най-добрите и в преследването на Световното по биаотлон

Страхотното представяне на българския биатлонист на Световното първенство в Хохфилцен, Германия, продължи и днес. След вчерашното му пето място в спринта сред най-големите звезди в този спорт, днес Краси отново се нареди в десетката, завършвайки 7-ми в дисциплината преследване.

Самоковецът се движеше трети по трасето преди последната стрелба, на която обаче направи една единствена, но фатална грешка и въртя наказателна обиколка. Това се оказа решаващо за крайното му класиране.

Владимир Илиев завърши 18-ти, а Антон Синапов, който бе 11-и в спринта, не успя да финишира заради проблем с пушката.

Световен шампион стана доминиращия в биатлона в последните години французин Мартен Фуркад, който на спринта остана само с бронзов медал. Втори и в преследването се класира норвежецът Йоханес Тингес Бьо, а 43-годишният му сънародник и легенда в биатлона Оле Ейнар Бьорндален завоюва трето място.