Съперникът на Лудогорец с равенство в Испания 10.03 | 08:26

Валенсия направи 1:1 с Атлетик (Билбао)

От Краси Киров

Отборът на Валенсия не успя да запише победа във втори пореден двубой от Примера Дивисион. Съперникът на Лудогорец в осминафиналите на Лига Европа направи 1:1 срещу отбора на Атлетик (Билбао) на своя стадио "Местая".

Пако Алкасер изведе домакините напред в 23-ата минута, а 30 по-късно от дузпа Ариц Адурис подели точките.

Възпитаниците на Хуан Антонио Пици изпуснаха възможността да се намесят в битката за разпределение на местата, даващи право на участие в Европа от следващия сезон. "Прилепите" се намират на 8-мо място с 36 точки, колкото има и Еспаньол, като изостават със 7 от 6-ия в класирането Реал Сосиедад.

Баските от Билбао пък са твърдо на 4-та позиция с 51 пункта, като хиксът на "Местая" им се отрази добре от стратегическа гледна точка, защото разликата с 5-ия Виляреал е цели 7 точки в тяхна полза.

Следващият двубой на Валенсия е в София срещу отбора на Лудогорец в 1/8 финалите на турнира Лига Европа. Срещата е в четвъртък от 20:00 часа.