Съперниците на Лудогорец в Европа респектират през уикенда 02.09 | 10:49
Единствено "орлите" от Група В на Лига Европа допуснаха загуба в местното първенство

Съперниците на българския шампион Лудогорец в груповата фаза на Лига Европа постигнаха добри резултати в мачовете от първенствата си през уикенда.
Както е известно, жребият в Нион миналата седмица прати "орлите" от Разград в една компания с холандския ПСВ (Айндховен), хърватския първенец Динамо (Загреб) и украинския Черноморец (Одеса).
От създадената Група В, за съжаление, единствено Лудогорец регистрира поражение в местния шампионат - 1:3 в гостуването на Черно море на стадион "Тича".
Най-добре познатият противник на Лудогорец - Динамо - постигна очакван успех с 3:1 над скромния НК Истра.
Головете за успеха на столичния тим реализираха Фатос Бекираж, Ал Арби Хилал Судани и Жуниор Фернандес.
Медиите в Хърватия отделят специално внимание на черногореца с албански произход Бекираж, който се завърна на терена след дълго отсъствие и вече има 3 попадения в 3 мача от новия сезон.
Това бе шеста поредна победа за Динамо след двете последователни равенства на старта на кампанията, с което тимът се окупира на първото място с актив от 20 точки - 4 повече от вечния враг Хайдук, който е втори.
Другият сериозен противник на Лудогорец в Лига Европа - ПСВ (Айндховен) - разочарова феновете си на "Филипс Стейдиъм", и то навръх 100-годишнината на славния холандски клуб.
След безславното отпадане от плейофите на Шампионската лига (1:1 и 0:3 от Милан), "филипсите" направиха 0:0 със скромния Камбуур и по този начин записаха 4-ти пореден мач без победа във всички турнири.
Заради тази негативна серия ПСВ сдаде лидерството в Ередивизи и след 5 кръга има 11 точки, заемайки втората позиция в класирането - с 2 по-малко от лидера Цвьоле и 3 повече от Твенте, Аякс, Хееренвеен, Грьонинген, Гоу Ахед Ийгълс и Витес.
Третият и най-енигматичен противник на Лудогорец в група В на Лига Европа е украинският Черноморец (Одеса). Този клуб играе в евротурнирите само защото стигна до финала за Купата и загуби от шампиона Шахтьор (Донецк).
Черноморец регистрира поражение от гранда и в спора за Суперкупата (1:3), но спечели с 1:0 домакинството си на Иличивец с гола на Алексей Антонов.
Така след 8 кръга от украинската Висша лига Черноморец продължава да заема 4-та позиция с актив от 17 точки, колкото има и третият Дипро (Днепропетровск). Шахтьор е втори с 19, а лидер засега е Металист (Харков) с 20, докато грандът Динамо (Киев) е едва 6-ти с 14.
Водещи
-
Втори ден хаос по европейски летища заради кибератаката
В Брюксел над 80 полета на летището в Завентем бяха забавени, а 20 бяха отменени
21.09 | 18:00
-
Пореден протест заради безводието в Плевен
21.09 | 17:40
-
Великобритания официално признава Държава Палестина
Очакваното обявяване се случи преди сесията на Общото събрание на ООН
21.09 | 17:20
-
НАТО вдигна германски изтребители, заради руски разузнавателен самолет над Балтийско море
Руската машина е летяла в международното въздушно пространство без полетен план или...
21.09 | 17:00
Най-четени
-
Почина продуцентът Росен Цанков
Той е син на режисьора Вили Цанков и доведен син на Стефан Данаилов
21.09 | 10:40
-
Благотворителен базар пред НДК в подкрепа на деца със специални потребности
Той ще се проведе от 10 до 18 ч.
21.09 | 09:15
-
20 страни от ЕС са с отрицателен естествен прираст на населението през 2024 г.
България е втора в негативната класация след Латвия
21.09 | 13:00