Титла за Германия в спринта на Световното първенство по биатлон 05.03 | 13:25

Пфайфер триумфира в Ханти-Мансийск, Клечеров най-предно класиран от българите

От Методий Методиев

Германецът Арнд Пфайфер спечели титлата в спринта на 10 км за мъже на световното първенство по биатлон в руския зимен център Ханти-Мансийск. Пфайфер, който има сребърен медал със смесената щафета на Германия преди два дни, направи само една грешка в стрелбата и записа време 24:34.0 минути.

Това е първа световна титла за Германия в спринта на световното първенство за последните 12 години. Втори е Мартен Фуркад (Франция), който повали 8 от 10-те мишени и изостана на 13.0 секунди след победителя. Бронзовото отличие стана притежание на лидера в генералното класиране за сезона за Световната купа Тарей Бьо (Норвегия), който завърши на 25.2 секунди и с 1 грешка на огневия рубеж.

Легендарният норвежец и защитаващ титлата си от Пьончанг 2009 Оле Ейнар Бьорндален остана едва 22-ри с 2 грешки, на 1:21.9 минути. Олимпийският шампион от Ванкувър 2010 Венсан Джей (Франция) завърши 45-ти.

В отсъствието на водещия ни състезател Красимир Анев, от българите с най-предно класиране бе Михаил Клечеров - 50-ти, който се класира за преследването. Клечеров направи 2 грешки и завърши на 2:28.1 минути след победителя.

В класирането за Световната купа води Тарей Бьо (Норвегия) с 871 точки, пред Емил Хегле Свендсен със 790 точки и Мартен Фуркад (Франция) с 778 точки. В състезанието участваха 125 биатлонисти като първите 60 от тях се класират за преследването утре.

От 15.00 ч. днес е спринтовата дистанция на 7.5 км за жени.