Тренто и Казийски преклониха глава в Пиаченца 28.04 | 21:31

Христо Златанов с феноменален мач, Казийски и компания отстъпиха

Отборът на Пиаченца изравни финалната серия в Серия А1 на 1-1 победи, след като надделя с 3-1 (17-25; 25-22; 25-16; 32-30) гейма при домакинството си на Тренто в мач номер 2 в битката за златото в Италия.

Момчетата на Радостин Стойчев започна отлично двубоя и разковаха своя домакин в първата част с 25-17. След слабия първия гейм, възпитаниците на Лука Монти значително подобриха своята игра и в следващите две части бяха непробиваеми, за да спечелят с 25-22 и 25-16.

Истинската драма се разигра в четвъртия гейм, в който Тренто поведе с 8-1 при първата техническа пауза. Постепенно домакините успяха да понамалят пасива си и в крайна сметка направиха обрат и стигнаха до мачбол при 24-23.

Последва сервис в мрежата на Роберланди Симон и равенство 24-24. Пиаченца пропусна още две точки за край на двубоя, а гостите изпортиха няколко сетбола. При 31-30 за тима на Лука Монти се стигна до аут на Матей Казийски и победа с 3-1 за Христо Златанов и компания.

Най-резултатен за победителите бе именно Еър Злати, който наниза 19 точки - 18 в нападение и една от блокада. Симон добави още 13, а Максуел Холт се отличи с 12. С феноменално включване в четвъртия гейм се отчете Лука Ветори, който наниза седем пункта.

За Тренто Ян Щокър се отличи със 17 точки, а Османи Хуанторена заби 14. Капитанът Матей Казийски приключи с 12 - 10 в нападение и по една от сервис и блокада. Николай Учиков влезе в игра в третия гейм и записа една успешна атака от два опита.

Третият сблъсък в серията, в която се играе до три победи, ще се проведе на първи май в "Пала Тренто".