Тренто и Казийски с нова победа в Шампионската лига 26.10 | 08:08

Световнияъ клубен шампион записа чиста победа с 3:0 гейма при гостуването си на Партизан (Белград)

Отборът на Тренто записа втората си поредна победа в Шампионската лига. Възпитаниците на Радостин Стойчев се справиха с 3:0 (25-18, 25-14, 25-19) гейма при гостуването си на Партизан (Белград).

Капитанът на трентинци Матей Казийски изнесе поредния си силен мач за световния клубен шампион и се отчете с 10 точки за успеха. Най-резултатен бе чешкият диагонал Ян Щокър с 14 точки. Османи Хуанторена и Стив Бринкман добавиха съответно 8 и 9 точки за победата на Тренто.

За домакините от Партизан най-добре се представи Александър Минич, който реализира 14 точки, а Никола Миялович добави 12.

Трентинци приключиха двубоя за малко повече от час, като не позволиха на своите съперници да стигнат до границата от 20 точки в един гейм. Особено във втората част Тренто водеше с 21:9 и приключи гейма при 25:14.

В класирането на група C Тренто води с пълен актив от 6 точки, докато Партизан все още няма спечелена точка.