Тренто и Матей Казийски с първа загуба в Италия 07.03 | 07:31

Кунео победи Кастелана Гроте в българското дерби от кръга, Тренто продължава да води в класирането

От Краси Киров

Отборът на Тренто записа първо поражение в първенството на Италия след 22 мача. Така Европейският и световен клубен шампион изигра 21 двубоя без загуба и счупи всички рекорди в местния шампионат. Първата загуба за Радостин Стойчев дойде от отбора на Верона който спечели с 3:1 гейма като гост (24:26, 20:25, 25:20, 17:25).

Матей Казийски бе втори по-резултатност за Тренто и отбеляза 17 точки като бе с 41% процента успеваемост в атака и много скромни проценти в посрещане. Цветан Соколов влезе само в 4-тия гейм на срещата и заби 2 точки, а Валентин Братоев не бе в групата за мача.

Най-резултатен за Тренто с 21 точки бе диагоналът Ян Щокър, но Лашко от състава на Верона бе още по-добър в атака и заби цели 24 точки за изненадващия успех на тима си.

Шампионите от Кунео с Владимир Николов в състава си, победиха гостуващия Кастелана Гротена на Данаил Милушев с 3:0 гейма (25:21, 25:19, 25:23) в българското дерби от 22-рия кръг на италианското волейболно първенство.

Владимир Николов реализира 10 точки за победителите като бе с 47% успеваемост в атака, а Данаил Милушев направи цели 14 точки за своя тим при 52% успеваемост в атака, но усилията му не се оказаха достатъчни и Кастелана Гроте загуби срещата. Най-резултатен в мача пък бе посрещачът на Кунео Симоне Пароди, който забоде цели 16 точки.

Съставът на Рома Волей (Рим), в който се подвизава родният национал по волейбол Виктор Йосифов не успя да вземе гейм при гостуването си на Каза (Модена) и отстъпи с 0:3 гейма (23:25, 22:25, 17:25) в среща от 22-рия кръг на Серия А1.

Виктор Йосифов отбеляза 6 точки и бе с 50% успеваемост в атака. Най-резултатен за Рома пък бе посрещачът Иван Зайцев, който заби 13 точки, а със същия актив за домакините се отличи Анхел Денис.

Отборът на Вибо Валентия постигна победа с 3:1 гейма (21:25, 25:14, 25:23, 25:23) над тима на Сан Джустино. Най-резултатен за тима бе българина с италиански паспорт Венцеслав Симеонов, който реализира 17 точки. Националът Николай Николов записа 6 точки за успеха, а Методи Ананиев се появи в игра в 3-ия и 4-ия гейм, но не успя да реализира точки.

В класирането на първо място е тима на Тренто (61). Втори са шампионите от Кунео (53). Вибо Валентия (29) вече е на 8-мо място. Рома Волей (24) заема 11-та позиция.