Тренто и Пиаченца раздават правосъдие в Серия А1 27.02 | 08:56

Матей Казийски наниза 11 точки за Итас Диатек, Владо Николов се отчете с 20 за клуба си

Итас Диатек Трентино (Тренто) се поздрави с категоричен успех с 3:0 над един от опашкарите в Серия А1 СМС Равена в 20-ия кръг от редовния сезон в Италия.

Матей Казийски реализира 11 точки за световните шампиони, които спечелиха визитата си с 25:22, 25:15 и 25:20, с което постигнаха 18-ата си победа.

Тренто е лидер в класирането с 53 точки - цели 10 пред Лубе Банка Мачерата, който пък срази със същия резултат Каза Модена.

Цветан Соколов също получи шанс за изява от треньора Радостин Стойчев, като игра в третия сет и завърши срещата с добър актив от 9 точки - 2 успешни блока, плюс 70% в нападение.

Казийски завърши с 62% в атака, след като наниза 8 точки, 1 ас и 2 успешни блокади. Посрещането на капитана беше 63%, а перфектното - 42%.

"Мачът беше много добър, особено за тези, които по-малко записват игрови минути", коментира наставникът Радо Стойчев. "Те доказаха, че мястото им в тима е напълно заслужено. Искахме трите точки, за да продължим да бъдем лидери с комфортен аванс, така че съм доволен от всички."

Владимир Николов записа 20 точки при победата на "най-българския отбор" Копра Елиор Пиаченца с 3:1 като гост на Марми Ланца Верона в среща от 20-ия кръг на редовния сезон в Серия А1.

Христо Златанов стана топреализатор за победителите с 22 точки за успеха, дошъл след 25:15, 23:25, 25:23 и 25:23. Силен мач направи и разпределителят на националния ни отбор Андрей Жеков, който се отчете с 3 точки, докато Николай Пенчев не бе включен в групата.

Владо Николов записа 18 точки от атака (47%) и направи 2 аса, докато Златанов се разписа 4 пъти директно от начален удар, добави 1 блокада и завърши с 49% успеваемост на атаката. Жеков пък завърши с 1 ас, 1 точка от атака и 1 блок.

Лубе Банка Мачерата разгроми в Каза Модена с 3:0 (25:23, 25:23, 25:23) в най-интригуващия сблъсък от кръга. Опериралият се наскоро български център Виктор Йосифов влезе в игра през първия и третия гейм, без да се разпише.

Тоно Калипо (Вибо Валентия) с Николай Николов надигра като домакин Фидиа (Падуа) на Венцеслав Симеонов с 3:1 (20:25, 27:25, 25:23 и 27:25).

Българският център на Вибо Валентия направи добро впечатление с изявите си и записа 12 точки (6 атаки, 50%, 6 блокади) за победата, докато диагоналът на гостите Симеонов наниза 20 пункта (1 ас, 17 атаки, 45%, 2 блокади).

Йордан Гълъбинов поигра в последната част при победата на Андреоли Латина над Рома Волей с 3:1.