Тренто и Пиаченца с победи в Серия А1 06.02 | 09:35

Отборите с най-много българи постигнаха успехи с по 3:0 гейма в Италия

Отборът на Тренто записа поредната си чиста победа в италианската Серия А1. Воденият от Радостин Стойчев отбор победи като гост с 3:0 гейма (25:21, 25:13, 25:17) Сан Джустино в среща от 18-ия кръг на първенството.

Матей Казийски реализира 14 точки за успеха, а най-резултатен бе Османи Хуанторена с 15 точки. Ян Щокър добави 12 пункта. Цветан Соколов се появи за малко във втория и третия гейм. За домакинiте най-точен бе Тине Урнау с 12 точки.

В българския сблъсък от събота вечер отборът на Пиченца надделя над Вибо Валентия с 3:0 гейма (25:20, 25:23, 25:16).

Българинът с италиански паспорт Христо Златанов бе избран за MVP в мача след като реализира 17 точки. Владимир Николов добави 16 точки за успeха, а Андрей Жеков записа 1 точка. За домакините Николай Николов записа 4 точки.

В дербито на кръга Кунео обърна с 3:2 (19:25, 15:25, 25:17, 25:15, 15:13) гейма Мачерата. За MVP в мача бе избран Якуб Весели. Иначе най-резултатен в двубоя стана Леандро Висото от Кунео, който реализира 18 точки за успеха на своите. В отбора на Мачерата най-добър бе Игор Омърчен със своите 17 точки.

В класирането води отбора на Тренто с актив от 47 точки и изглежда недостижим на върха. Втори и трети са отборите на Мачерата и Кунео с по 39 точки. Вибо Валентия е на 11-то мяст с 20 точки, докато Пиаченца вече е на 10-то място с 23 точки.