Три от три за младите ни волейболисти на Мондиал 2013 09.10 | 07:32

"Лъвчетата" прегазиха и Тунис, следва мач с домакина Бразилия

Българският националeн отбор по волейбол за младежи до 23 години продължи победния си поход на Световното първенство в Уберландия (Бразилия), след като записа трети пореден успех. Този път жертва на момчетата на Драган Иванов стана тимът на Тунис, надигран с 3:0 (30:28, 21:18, 21:12).

Първият гейм, завършил 30:28 се превърна в най-оспорвания в мача, както и в най-дългия в турнира до момента (в този турнир се играе до спечелване на 21 точки в гейм, а не 25, както е при мъжките формации - б.а.).

Срещата започна точка за точка, а техническото прекъсване дойде при 12:10 за тунизийците. Младите "лъвове" обаче стигнаха до обрат за 16:14, а след това и до първи геймбол при 20:19. Тунис на свой ред имаше шанс за спечелването на частта при 21:20. Така се стигна до 28:28, при което капитанът Николай Пенчев направи страхотна единична блокада, а геймът с блок-аут затвори Жани Желязков.

Следващите две части бяха взети значително по-лесно, като при съперника си каза думата и умората, натрупана от предишните им два тежки 5-геймови мача. Националите поведоха с 2:0, след като реализираха още първия си геймбол при 20:18, а в последния гейм силите на Тунис стигнаха само за 12 точки.

Топреализатор в мача стана диагоналът на България Жани Желязков с 20 точки, а с 11 се отчете капитанът Николай Пенчев. Още четирима родни волейболисти реализираха точки в двубоя - Красимир Георгиев - 7, Вецислав Рагин - 5, Добромир Димитров и Златан Йорданов с по 4.

За Тунис най-резултатен бе капитанът Мохамед Арби Бен Абдалах, който завърши с 14 точки и продължава да е лидер в класацията на турнира при нападателите с общо 61 пункта в трите си мача досега.

След тази победа България направи сериозна заявка за класиране на полуфиналите, където отиват първите 2 отбора от всяка от двете групи.

В четвъртък от 01:00 часа сутринта българско време "лъвчетата" излизат срещу един от останалите 3 непобедени до момента отбори в надпреварата - домакинът Бразилия (останалите са Русия и Сърбия - б.а.), в директен сблъсък за първото място в групата. Последният ни мач в групата е с Аржентина.