Три победи и една загуба за българите в Серия А2 28.11 | 11:28

От Краси Киров

За пореден път българският легион в Серия А2 на италианския волейбол се представиха на високо ниво, като трима от тях станаха топреализатори за своите отбори.

Единствено Николай Учиков пък не успя да запише победа със своя Палаволо Молфета, докато Боян Йорданов, Данаил Милушев и Валентин Братоев излязоха победители в срещите си от 11-ия кръг.

Учиков беше най-резултатен от легионерите ни на Апенините с впечатляващите 28 точки при драматичната загуба на Молфета като домакин на МGM Мобиле Санта Кроче с 2:3 гейма.

Тимът на българина поведе набързо с 2:0 след 25:20 и 25:20, но подемът на гостите им позволи да изравнят след успех с 25:23 и 25:18, за да доведат двубоя до тайбрек. В него Молфета не можа да се възползва от домакинското си предимство и загуби с 11:15.

Загубата отдалечи Молфета от върха в класирането, като тимтът има 23 точки на трета позиция със 7 победи и 4 поражения, като изостава със 7 пункта от лидера Сеграте.

Боян Йорданов стана топреализатор с 16 точки за своя Каридже Дженоа за победата с 3:0 при визитата на Едилесе Конад Реджио Емилиа. В отделните геймове резултатът беше 25:23, 25:23 и впечатляващото 36:34, като главно заради последната маратонска част срещата продължи 98 минути.

Тимът от Дженоа се намира на 4-то място в таблицата, след като изкова 7-ата си победа в шампионата, но изостава с 1 пункт от Молфета.

Само 1 час и 25 минути бяха необходими на Кастелана Гроте и Данаил Милушев да постигнат категоричен успех с 3:0 като гости на Рома. Българинът блесна като топреализатор за тима си с 23 точки за победата в отделните части с 25:21, 25:20 и 25:22.

Милушев получи висока оценка за представянето си (6.9), като само разпределителят Марко Паласки бе оценен с повече (7.4) от официалния сайт на Италианската волейболна лига.

Кастелана Гроте продължава да бъде на втора позиция с 9 победи, 2 загуби и 26 точки в актива си, като изостава с 4 от лидера Сеграте.

Валентин Братоев наниза 16 точки за успеха с 3:2 на Глобо Банка Пополаре дел Фрузианте Сора над КеБанка! Милано. Братът близнак на разпределителя на Левски Георги Братоев обаче не стана топреализатор, тъй като холандецът Кай ван Дайк се отличи с впечатляващите 30 точки за успеха, дошъл след 18:25, 18:25, 25:22, 28:26 и 15:13.

Тимът на Братоев също записа 7-ма победа в Серия А2, но има актив от 21 точки, който му отрежда 6-та позиция в класирането.