Фестивал на мисловните спортове ще се проведе в Златни пясъци 30.08 | 17:23
В програмата са включени състезания по покер, шахмат, бридж и табла

На истинско раздвижване на мозъците ще можете да станете свидетели от 1 до 4 септември по време на Вторият Фестивал на мисловните спортове в Гранд хотел "Интернационал" в Златни пясъци.
Както и в първото издание на събитието, проведено през април в София, в програмата са включени състезания по покер, шахмат, бридж и табла.
В програмата на фестивала централно място заема Тексас холд’ем покер турнир с гарантиран награден фонд от 50 000 лева, който ще тече и през четирите фестивални дни.
Бридж състезанието е заложено в първия ден на фестивала - 1 септември, когато ще има индивидуален турнир с вход 25 лв и по двойки с вход 55 лв.
Съревнованието по табла е също в петък, като входът е 100 лв, а наградният фонд – 6400 лв. Записвания са възможни в Хотел и Казино Интернационал от 16.08.2011, но желаещите да пробват уменията си могат да се запишат и в самия ден.
Шахматната част, която се очертава като една от най-оспорваните, ще се проведе на 2 септември. Международният Гросмайстор Юлиян Радулски (шампион на България за 2011 г.) ще даде сеанс на 20 дъски в рамките на фестивала и всеки, който умело борави с фигурите, е добре дошъл да се пробва срещу него, абсолютно безплатно.
Важно е да споменем, че събирането на тези спортове е български вариант на световната инициатива за направление по мисловни спортове в олимпийските игри. Шах-мат или чек-рейз, а може би бек-гейм или едно-безкоз, ако някой от тези термини ви говори нещо, то в никакъв случай не трябва да пропускате Вторият Фестивал на мисловните спортове.
Водещи
-
МРРБ предлага да има еднодневни винетки
19.03 | 15:48
-
НС прие увеличението на пенсиите с 8,6% от 1 юли
19.03 | 15:38
Най-четени
-
Костадинов: В Народното събрание има 5 управляващи партии, 3 патерици и само една истинска опозиция
В публикацията си лидерът на "Възраждане" посочи и друг случай от същия ден, когато опозицията...
19.03 | 10:59
-
Тровят умишлено дърво в идеалния център на София – това е пореден такъв случай
Първият човек, който забелязва пропитото дърво с гориво, както и следите от разлятата течност...
19.03 | 09:59
-
Изравнителните сметки за и топла вода могат да бъдат забавени с повече от месец
"Тази възможност я има, но никой не се възползва от нея и е логично".
19.03 | 11:59