Хамилтън спечели лудата надпревара с Розберг в Бахрейн 06.04 | 20:10
Мерцедес отново над всички в трети пореден кръг от Формула 1

Пилотът на Мерцедес Люис Хамилтън постигна втора поредна победа във Формула 1 през сезон 2014, след като триумфира по вълнуващ начин в състезанието за Гран при на Бахрейн. Надпреварата на пистата "Сахир" за първи път се проведе на осветление и определено бе най-качествената и интригуваща от началото на кампанията.
Хамилтън успя да изпревари съотборника си Нико Розберг още в самото начало и удържа натиска му в последните 10 обиколки. Световният шампион от 2008-ма година имаше комфортен аванс от близо 10 секунди 10 тура преди края, но появата на колата за сигурност обеща зрелищна битка за победата в заключителните минути на състезанието.
В крайна сметка Розберг трябваше да се задоволи с втората позиция, но остава лидер в класирането при пилотите с 61 точки – 11 повече от Хамилтън, докато трети вече е пилотът на Форс Индия Нико Хюлкенберг, който днес финишира 5-ти и вече има 2 пункта повече от Фернандо Алонсо, останал 9-ти в Бахрейн.
Серхио Перес се изкачи на подиума с Форс Индия и записа впечатляващ резултат, а Даниел Рикардо заслужи похвали от новия си отбор Ред Бул, тъй като се пребори за 4-ата позиция с Хюлкенберг и 4-кратния световен шампион Себастиан Фетел.
7-ми и 8-ми се наредиха пилотите на Уилямс Фелипе Маса и Валтери Ботас, а Кими Райконен запълни топ 10 зад съотборника си във Ферари Алонсо.
Водещи
-
Софийският районен съд осъди Васил Михайлов, син на пернишкия прокурор Бисер Михайлов
Прокуратурата настояваше за по-тежко наказание от 11 години и 11 месеца лишаване от свобода и...
11.04 | 17:40
-
Столично училище жертва входа си заради хазартна зала
Драматичният случай се е разиграл през 2019-2020 г., когато училището получава нареждане от...
11.04 | 17:20
-
Протест в памет на Сияна ще блокира пътя край Телиш
Обходни маршрути и организация на движението
11.04 | 16:59
-
ГДПБЗН с нова техника и важни препоръки за Великден
Увеличение на засегнатите от пожари площи
11.04 | 16:45
Най-четени
-
Кирил Петков: Пеевски е звънял като луд на всякакви министри
Неговото изявление е продължение на думите на Андрей Цеков от вчерашния ден, който твърди, че...
11.04 | 11:33
-
Шефът на АПИ към бащата на Сияна: Апелирам да даде конкретни имена на заплашвани служители
"Никой никога не е заплашвал или спирал служители на Агенция „Пътна инфраструктура“ да...
11.04 | 14:45
-
Петков:Андрей Цеков е получил закана, че ако продължава да се споменава Иван Мирински ще има проблеми
Съпредседателят на ПП-ДБ Кирил Петков коментира актуални теми в НС.
11.04 | 10:45
-
Започва делото срещу Лена Бориславова
Според обвинението, Бориславова се е ползвала от неистински документи на 13 май 2021 г. и 14...
11.04 | 09:15