Херес запази мястото си в календара на MotoGP 28.12 | 15:30
Финансови неуредици около трасето поставиха под въпрос провеждането на състезанието през сезон 2012

Гран При на Испания на писта "Херес" остава в календара на Световния шампионат по мотоциклетизъм поне за още една година.
Финансови неуредици около трасето поставиха под въпрос провеждането на състезанието през сезон 2012, но след като ръководният орган на MotoGP публикува актуализиран списък на пистите за догодина бе потвърдено, че испанското Гран При остава и занапред. Предстоят още преговори, защото желанието е да бъде постигнат контракт, който да осигури присъствието на най-добрите мотоциклетисти на "Херес" до 2016-та година.
Търговският директор на MotoGP Кармело Еспелета благодари на местните власти за помощта, която са оказали в преговорите и сподели, че се надява да бъде сключен дългосрочен договор.
"С удоволствие потвърждаваме, че Гран При на Испания през 2012-та година ще се проведе на писта "Херес", едно много специално място за Световния шампионат по мотоциклетизъм. Искам да благодаря на управляващите в област Андалусия и на градския съвет в Херес де ла Фронтера за тяхната подкрепа в работата по осигуряването на това ключово събитие. Сега гледаме напред и ще работим заедно, за да сключим контракт с пистата до 2016-та година," заяви Еспелета.
"Херес" е домакин на Гран При на Испания от 1989 година. В момента то е едно от четирите състезания от MotoGP в страната, заедно с тези в Каталуния, Арагон и Валенсия.
Водещи
-
Милиони гърци напускат големите градове и се отправят на традиционната си августовска ваканция
Очаква се повечето хора в Гърция да се завърнат в градовете след 15 август - Голяма...
03.08 | 18:00
-
САЩ обвиниха българин за трафик на оръжия, предназначени за наркокартел
Предложил списък със снаряжение на стойност 53 милиона евро
03.08 | 17:17
Най-четени
-
Български пенсионери превзеха гръцките плажове
Те са привлечени от изключително евтини еднодневни екскурзии
03.08 | 13:20
-
Митрофанова: България "безпрецедентно" притиска "Лукойл" да продаде бизнеса си
Тя припомни, че доставките на руски газ за България са прекратени от април 2022 г., когато...
03.08 | 10:40
-
Поскъпването на основни храни, плодове и зеленчуци на борсите продължава
сочат данните на Държавната комисия по стоковите борси и тържищата (ДКСБТ
03.08 | 10:20