Холандски кънкобегач влезе в историята 08.02 | 17:43
Свен Крамер е първият спортист от Ниската земя, защитил титла от зимна Олимпиада
Холандският кънки бегач Свен Крамер защити титлата си от Ванкувър в дисциплината на 5000 метра, след като днес той остана над всички с време от 6:10.76 минути в Сочи.
По този начин Крамер се превърна и в първият спортист на Холандия до този момент, който успява да защити спечелена Олимпийска титла на зимни игри.
Любопитното е, че призовата тройка бе изцяло холандска. Ян Блокхуйисен завърши втори и спечели сребро с време от 6:15.71 минути, докато трети с 6:16.66 минути остана Йорит Бергсма.
Така Свен Крамер, смятан от специалистите за най-добрия кънкобегач в историята на този спорт, вече има пет олимпийски медала - златни на 5000 метра във Ванкувър-2010 и Сочи-2012, сребърен на 5000 метра в Торино-2006 и два бронзови медала в отборното преследване. Крамер е и шесткратен световен шампион.
Днешната победа в "Адлер Арена" в Сочи е и 16-та последователна на Свен Крамер на 5000 метра, като фантастичната му серия започва през 2012 година.
Класирането по медали от Сочи 2014 можете да видите в Sporta.bg.
Водещи
-
Продължава разследването на двойното убийство във Вакарел
От прокуратурата заявиха, че има данни по разследването, че жената е споделяла за проблеми със...
03.02 | 09:30
-
След празника Сретение Господне почитаме тези, които посрещнали 40-дневния Иисус Христос в Йерусалимския храм
Това били две достолепни личности в напреднала възраст - Симеон и Анна
03.02 | 09:15
Най-четени
-
След празника Сретение Господне почитаме тези, които посрещнали 40-дневния Иисус Христос в Йерусалимския храм
Това били две достолепни личности в напреднала възраст - Симеон и Анна
03.02 | 09:15