Хонда вдъхнови Милан за нова победа в Серия А 19.10 | 18:25

Ивайло Чочев с първи мач като титуляр за Палермо

От iNews

Отборът на Милан постигна с 3:1 като гост на Верона в среща от 7-ия кръг на италианската Серия А. По този начи възпитаниците на Филипо Индзаги вече имат 14 точки и заемат четвърта позиция в класирането. Верона остава с 11 пункта на седма позиция.

В друга среща от кръга Ивайло Чочев направи дебют като титуляр за своя отбор Палермо. Българинът остана на терена до 66-та минута, а сицилианския клуб записа победа с 2:1 над Чезена в последната минута

Много силен двубой за Милан направи японския национал Кейсуке Хонда, който отбеляза два гола. Иначе резултатът в мач бе открит малко комично. Базилецът Рафа Маркес се опита да изчисти топката при едно центриране на Абате, но тя попадна в собствената му врата.

В 26-та минута Хонда бе изведен перфектно от Стефан Ел Шаарави и японеца нямаше проблеми да реализира за 2:0. Домакините имаха своите шансове да се върна в мача, но пропуски направиха Лука Тони и Хуан Талеб.

Милан нанесе своя удар в началото на второто полувреме, когато Рами изведе Хонда сам срещу вратаря и японеца отбеляза шестия си гол в Серия А за сезона. В края на мача Лопес върна едно попадение, а до последния съдийски сигнал мексиканеца Рафаел Маркес си изкара червен картон.

В състава на Верона има двама футболисти Рафаел Маркес, които определено нямаха ден срещу Милан като единия си отбеляза автогол, а другия бе изгонен.