Христо Янев и Предраг Пажин с надежди за хубаво дерби 27.04 | 12:54
И двамата са бивши участници в битките между Левски и ЦСКА

Бившият халф на ЦСКА Христо Янев заяви, че очаква с нетърпение дербито между Левски и ЦСКА днес.
"Това е мач с невероятен заряд. Очаквам истинска битка и зрелище за феновете. След всички драми и в двата лагера е време за качествен сблъсък. Този мач винаги е бил определящ за изхода на първенството, така ще бъде и днес".
"ЦСКА ще излезе по-спокоен с оглед на това, че Левски има аванс и гони победата на всяка цена. Червените обаче може да се намесят сериозно в борбата при успех", смята Янев.
В рубриката "Дартс по TV7 той заяви, че ситуацията в лагера на "червените" в момента е така, че трябва да се променят много неща.
"Черно е! Няма визия, няма възможност за развитие. В ЦСКА не може да стане по-страшно, но феновете трябва да вярват, че ще дойдат по-добри дни и ще изгрее слънце и на "Армията", вярва бившият халф. Янев коментира и напрежението в съблекалните на двата гранда.
"Без напрежение не може, то те държи буден. Важното е да няма излишно нагнетяване и внасяне на отрицателни емоции от страна на медии и ръководители. В момента Милен Радуканов се намира в много тежка ситуация. Ако победи ще се намеси за титлата, но ако загуби може да изпусне и класирането в Европа. В крайна сметка всеки иска да е част от историята на този мач и трябва да се води битка докрай", сподели Янев.
Накрая Янев прогнозира изразителен успех на ЦСКА. В същото предаване бившият защитник на Левски Предраг Пажин изрази надежда, че вечното дерби ще представи истински спектакъл за феновете.
"Отдавна не се е получавал хубав мач, но сега има настроение и усещам, че ще се получи здрав и интересен мач, въпреки моментната форма на Левски и ЦСКА. В крайна сметка тези два отбора заслужават винаги да са шампиони. Те са най-големите отбори на България", заяви Пажин.
Той призна, че до този момент не е имал покана да се завърне на "Герена".
"Не са ме викали нито като играч, нито за шеф. Ако трябва да съм откровен, сега нещо куца в Левски. Селекцията е некачествена и от всички чужденци за мен място в отбора имат само Гари Родригес, Карвальо и Мюлдер", заяви бившият бранител.
На въпрос кой мач със синята фланелка ще помни винаги Пажин отговори: "Срещата с Хайдук Сплит за Купата на УЕФА беше невероятен. Бихме с 3:0. Беше голям мач. Иначе от първенство, винаги ще помня кървавия гол на Гонзо", призна Предраг.
Сърбинът похвали работата на треньора Николай Митов и прогнозира победа с 1:0 за "сините".
Водещи
-
Веселин Стойнев за ПП: Оставката на Кирил Петков вече не може да компенсира щетите
Според него всички уличени в корупция трябва да подадат оставка и да бъдат изключени от...
30.06 | 21:00
-
Невиждани юнски жеги морят Европа
В събота в испанския град Ел Гранадо бяха измерени 46 градуса
30.06 | 20:30
-
Страшна трагедия: Пикап прегази детенце
Мотоциклетист откаран по спешност в болница след тежка катастрофа
30.06 | 20:15
Най-четени
-
Николай Василев: Пенсионната възраст трябва да бъде увеличена
Вноските за втория стълб да се вдигнат от 5 на 10%
30.06 | 16:00
-
Почина музикантът Евгени Генчев - Джули от "Виолетов генерал"
Тъжната новина съобщиха от дарк уейв групата, чийто дългогодишен басист бе той
30.06 | 14:10
-
И Бойко Борисов се срещна с Магнус Брунер
Шенген е едно от най-големите постижения на ЕС, заяви лидерът на ГЕРБ
30.06 | 15:30
-
Жена с над 2,50 промила алкохол се удари в дървен цветарник
По случая е започнато разследване.
30.06 | 11:59