ЦСКА (Москва) не се даде на Реал Мадрид 21.02 | 21:11
Кристиано Роналдо откри резултата в 28-ата минута, а Понтус Вернблум оформи крайното 1:1 в даденото от съдията продължение на двубоя (90+2')
Отборите на Реал Мадрид и ЦСКА (Москва) завършиха наравно - 1:1 в първи осминафинален мач между двата отбора в Шампионската лига, игран на стадион "Лужники" в Москва. Кристиано Роналдо откри резултата в 28-ата минута, а Понтус Вернблум оформи крайното 1:1 в даденото от съдията продължение на двубоя (90+2').
Срещата започна с домакински натиск на ЦСКА и още в 7-ата минута "армейците" можеха да открият резултата, когато Георги Шенников намери чудесно Алан Дзагоев, той стреля от въздуха, но встрани от вратата.
В 14-ата минута наставникът на "белия балет" Жозе Моуриньо бе принуден да направи принудителна смяна, след като Карим Бензема се контузи и бе заменен от Гонзало Игуаин.
Постепенно Реал изравни играта и трайно се пренесе в половината на ЦСКА. В 16-ата минута вратарят на руснаците Сергей Чепчугов на два пъти бе последна преграда пред гола. Първо той спаси удар на Игуаин, а след това отрази и добавката на Сами Кедира.
Така се стигна до 28-ата минута, когато нямаше какво да спаси ЦСКА и Реал откри резултата. Фабио Коентрао центрира в наказателното поле, където Зоран Тошич не успя да изчисти топката и тя попадна в Кристиано Роналдо, който с безпощаден удар разстреля Чепчугов за 1:0.
До края на първото полувреме пред двете врати не се случи нищо интересно и ЦСКА и Реал се оттеглиха на почивка с гол аванс в полза на "кралския клуб".
Второто полувреме започна с по-активни действия на възпитаниците на Жозе Моуриньо и те бяха много близо до втори гол в 51-ата минута, когато Роналдо изведе Хосе Кайехон на стрелкова позиция, но изстрелът му не намери очертанията на вратата.
В 75-ата минута пък Серхио Рамос можеше да удвои, след като засече с глава центриране на Месут Йозил, но Чепчугов за пореден път спаси ЦСКА. В следващата атака на Реал (76') Роналдо се опита да преодолее вратаря на домакините, но той отново спаси.
В 81-ата минута Кейсуке Хонда се опита да притесни Икер Касияс с изстрел от пряк свободен удар, но испанският национал без проблеми изби.
В ответната атака на Реал (82') отново Роналдо опита късмета си, но ударът му мина далеч от вратата на ЦСКА.
И когато в Реал предчувстваха успеха си, дебютантът Понтус Вернблум отбеляза изравнителен гол за ЦСКА във втората минута на даденото от главния съдия продължение на мача. Той се възползва от подаване с глава на Березуцки и от воле не остави шансове на Касияс за крайното 1:1.
Така всичко между Реал Мадрид и ЦСКА ще се реши на реванша на "Сантяго Бернабеу", който е на 14 март.
Водещи
-
Трима мотористи са пострадали тежко при катастрофа във Варна
те са се "нанизали" един в друг при верижно ПТП
19.07 | 13:40
-
Задържаха двама служители на НАП за подкуп при акция в Черноморец
Сигналът е подаден от собственик на търговски обект
19.07 | 13:20
-
46-годишен мъж загина при тежка катастрофа с мотоциклет в с. Горско Косово
Друг мъж от Севлиево е настанен в болница с наранявания
19.07 | 13:00
-
Външният министър: Никой нищо не е подписвал в Киев
Позицията беше ясно изразена от премиера Радев, че на този етап България няма да участва във...
19.07 | 12:40
Най-четени
-
Англия взе бронза на Мондиал 20226
Трите лъва заслужиха медалите след победа с 6:4 над Франция в истинско супершо в Маями
19.07 | 09:15
-
Задържаха Явор Бахаров заради наркотици
При обиск в къщата в Долна Диканя, която обитавал актьорът, са били открити саксии с канабис и...
19.07 | 10:00
-
Приютете бездомна котка днес, не я прогонвайте!
Църквата почита пметта на Св. Макрина, а ето какви още са поверията за този ден
19.07 | 10:20
-
Жега и дъждове с гръмотевици в неделния ден
Максималните температури в повечето места ще бъдат между 31° и 36°, за София – около 32°
19.07 | 09:00