ЦСКА с очаквана победа над Светкавица 09.04 | 21:54

"Червените" се наложиха с класическото 3:0, а головете отбелязаха Антон Карачанаков (9'), Борис Галчев (39') и Георгиан Паун (41')

Отборът на ЦСКА се поздрави с класическа победа с 3:0 над аутсайдера Светкавица (Търговище) в последния мач от 23-ия кръг на А група, игран на стадион "Българска армия" в София.

И трите попадения в мача паднаха през първото полувреме, а точни за "червените" бяха Антон Карачанаков (9'), Борис Галчев (39') и Георгиан Паун (41').

Гостите от Търговище пък почти цял мач играха с човек по-малко, след като вратарят им Иван Георгиев получи директен червен картон още в 6-ата минута на двубоя за игра с ръка извън наказателното поле.

Така в игра се появи резервният страж на Светкавица Тодор Тодоров, който замени нападателя Николай Вълев. Той обаче нямаше късмет, защото още със заставането си под рамката на вратата получи гол. Точен за ЦСКА беше Антон Карачанаков, който реализира отсъдения за нарушението на изгонения Георгиев пряк свободен удар в 9-ата минута.

ЦСКА нанесе втория си удар в 39-ата минута, когато Борис Галчев не остави шансове на вратаря на Светкавица също от пряк свободен удар.

Само две минути по-късно (41') резултатът стана класически, а попадението бе дело на новото румънско попълнение на "армейците" Георгиан Паун. Той се възползва от чудесно подаване на Карачанаков в наказателното поле и засече топката в опразнената врата, оформяйки крайното 3:0.

През второто полувреме темпото на игра спадна, като този резултат явно удовлетворяваше ЦСКА, а футболистите на Светкавица нямаха сили за нещо повече в този мач.

Все пак гостите създадоха най-чистото положение за гол след почивката, след като в 51-ата минута Игнат Дамянов прехвърли Райс Мболи, но топката срещна гредата.

След тази победа ЦСКА си върна преднината от 6 точки пред втория във временното класиране на А група - Лудогорец, като "червените" събраха 57 точки. Светкавица пък остава на последното 16-о място с актив от едва 7 точки.