ЦСКА с равенство в първата си контрола 19.01 | 17:01

"Червените" завършиха 1:1 с швейцарския Сервет (Женева)

Отборът на ЦСКА завърши наравно - 1:1 с швейцарския Сервет (Женева) в първата си контрола за 2013 година, играна на лагера в турския курорт Алания. Срещата бе повторен дебют за старши треньора на "червените" Миодраг Йешич, като в нея взеха участие почти всички футболисти на ЦСКА.

Двата отбора бяха допълнително затруднени от лошите метеорологични условия в Турция, като мачът се игра при проливен дъжд и наводнен терен.

Двубоят започна равностойно, като в първите минути опасностите пред двете врати липсваха, след което футболистите на ЦСКА създадоха няколко положения. В 27-ата минута Пламен Крачунов отправи опасен удар с глава след центриране от корнер, а малко след това късмета си пробва и Абел Анисе, който стреля силно от дистанция, но изстрелът му премина над вратата.

Така се стигна до 36-ата минута, когато Сервет откри резултата. Попадението за швейцарците падна след спорна дузпа, отсъдена за съприкосновение на Апостол Попов с противников футболист в наказателното поле. Зад топката застана Косоко и не сбърка, давайки преднина на своя отбор.

ЦСКА стигна до изравнително попадение в добавеното време на първата част, а точен бе Мишел Платини. Нджонго Присо изведе Мартин Камбуров по крилото, той напредна малко и центрира ниско успоредно на вратата, а топката бе засечена от Платини, който стреля силно, при което коженото кълбо се отклони във вратаря на Сервет и влетя в мрежата му за 1:1.

След почивката Миодраг Йешич заложи на изцяло нова единадесеторка. Първата по-сериозна опасност пред вратата на швейцарците стана в 70-ата минута, когато Марсиньо стреля опасно от пряк свободен удар, но топката мина над напречната греда.

Отговорът на Сервет не закъсня и седем минути по-късно (77') техен играч стреля към Благой Макенджиев, стражът на ЦСКА успя да докосне топката, която се отби в страничната греда и излезе в ъглов удар.

До края на мача до по-сериозни положения пред двете врати не се стигна и така ЦСКА и Сервет завършиха без победител - 1:1.