Цвети Пиронкова приключи с участието си в Рим 13.05 | 19:12
Българката претърпя тежко поражение от бившата №1 Йелена Янкович
Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова отпадна в първия кръг на силния турнир на червени кортове в италианската столица Рим с награден фонд 2,369 милиона долара.
Пиронкова загуби на старта от двукратната шампионка в италианската столица и бивша номер 1 в света Йелена Янкович (Сърбия) с 3:6, 0:6 за 77 минути.
Българката преодоля ранен пробив пасив и дори обърна до 3:2 в своя полза, но след това победителката от 2007 и 2008 година спечели четири поредни гейма и затвори сета в своя полза.
Във втория сет пловдивчанката затрудни Янкович само в първия гейм, в който пропусна цели четири възможности за пробив. Сръбкинята все пак измъкна своето подаване и това изглежда пречупи окончателно Цвети. До края Янкович нямаше проблеми да спечели сета на нула, а с това и мача.
Така Янкович записа пета победа в пет мача срещу българската й съперничка в турнирите на WTA. Сръбкинята има и един успех срещу Пиронкова в двубой от "Фед къп".
25-годишната Пиронкова, която допусна 11-а загуба в последните си 12 мача, напуска надпреварата с 5173 евро и с 1 точка за световната ранглиста, в която в момента заема 51-ата позиция.
След поражението си от Янкович ракета номер едно на България няма да претърпи срив в световната ранглиста, тъй като и миналата година отпадна на старта на надпреварата в Рим и няма точки за защитаване.
Следващия турнир, в който Цвети ще вземе участир е в Брюксел. Напдреварата започва на 20 май и е от категорията "Premier" с награден фонд от 690 000 долара.
Водещи
-
Задържаха гръцкия модел Анастасиос Михайлидис от случая „Хасърджиев”
По искане на Софийска районна прокуратура е образувано производство срещу него
05.12 | 20:45
-
Поразен от Украйна танкер мистериозно доплава до България и заседна край Ахтопол
Българските институции изготвят план за реакция
05.12 | 20:30
-
Румен Петков: ПП направиха Пеевски недосегаем с промените в Конституцията
Според бившия вътрешен министър протестът е бил „яхнат“ от Кирил Петков
05.12 | 20:15
Най-четени
-
Борисов: Провокатори тормозят семейството ми! Денков търсеше Пеевски при проблем!
"Днес ще направя един тест дали работим заедно - събрахме подписи и входираме искане да...
05.12 | 11:45
-
В понеделник правителството внася коригирания проектобюджет в НС
Какви ще са параметрите на план-сметката за 2026 г.
05.12 | 13:20
-
Голяма секира: Цените в сладкарницата на Линда Петкова скочиха до небесата
За поръчковите торти на няколко етажа клиентите шушукат, че цените са "космически“, а някои...
05.12 | 11:30
-
ПП-ДБ внесе вота на недоверие към кабинета
Очакваме да отидем на избори максимално бързо, призова Божидар Божанов
05.12 | 13:10