Челси се доближи до лидерите след нова победа в Англия 08.03 | 07:31

Шампионите победиха с 3:1 като гост тима на Блекпул и вече са на две точки от третото място

Отборът на Челси победи като гост с 3:1 тима на Блекпул в последния двубой от 29-ия кръг на английската Висша лига. Така "сините" от Лондон се доближиха само на 2 точки от третия Манчестър Сити като имат и мач по-малко.

Мениджърът на Челси Карло Анчелоти излезе с нападателна двойка Фернандо Торес и Дидие Дрогба. Капитанът Джон Тери (20') откри резултата след като засече с глава центриране от корнер. След това домакините се активизираха и при една опасност уцелиха гредата

В средата на втората част Фран Лампард (62') от дузпа покачи на 2:0 за шампионите. Само четири минути по-късно отново Лампард направи резултата класически. В последните минути футболистите на Челси се прибраха и "мандарините" стигнаха до гол в 86-та минута дело на Пънчън.